ПРИЗНАЊЕ ТАЛЕНТОВАНИМ ЛИКОВЊАЦИМА

Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са Центром за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Стрип вестима организује 32. Изложбу ауторског стрипа ученика основних школа и предшколаца Републике Србије. Отварање изложбе је 14. децембра 2019. године у 12 часова у Новосадском дечијем културном центру, Радничка 20 (I спрат) у Новом Саду. На овогодишњи конкурс пристигло је 758 радова из 97 установа . Жири је одабрао 143 рада за излагање, међу којима ће бити радови наших ученика: Николе Колар из 5.б и Стеле Латош из 8.ц одељења. Стела је поред тога добила и похвалницу за свој рад. Нашим ученицима талентованим ликовњацима, а и њиховој наставници, Ксенији Ковачевић честитамо!

ELISMERÉS TEHETSÉGES KÉPZŐMŰVÉSZEINKNEK

Az Oktatási, Tudományügyi és Technológiai-fejlesztési Minisztérium, a Gyermekek és az Ifjúság Képzőművészeti Nevelését Célzó Vajdasági Központ, valamint a Strip vesti virtuális honlap szervezésében 32. alkalmommal nyílik kiállítás 2019. december 14-én Újvidéken, a szerbiai általános iskolák tanulóinak, és az iskoláskor előtti intézmények gyerekeinek beküldött munkáiból. Az idén kiírt pályázatra 97 intézményből 758 munka érkezett, amelyek közül a szakmai zsűri 143 munkát választott ki a kiállítás anyagául. Ezen munkák között iskolánk két tanulójának, az 5.b osztályos Nikola Kolar, és a 8.c osztályos Stela Latoš munkája is megtalálható. Stela ezen kívül dicsérő oklevelet is kapott. Mindkettejüknek, és felkészítő tanárnőjüknek, Ksenija Kovačevićnek is gratulálunk.