ШЕТЊА ДО СТРЕЛИШТА - овога пута стреличарство!

Крајем септембра су ученици 3. и 4.д одељења наше школе у пратњи учитеља Шош Иштвана и учитељице Пап Изабеле решили, да ће искористити ове пријатнe топле дане, па су кренули до Градског стрелишта и Макове седмице. Пре тога су на часовима пројектне наставе две недеље марљиво радили и научили пуно тога о изради стреличарске опреме, лука и стреле. Родитељ Филеп Роберт им је покaзао правилно руковање стрелом, и подучавао их гађању у циљ. Деци је и овога пута пружила истинску радост ова шетња.

ÚJABB GYALOGTÚRA – ezúttal  íjászkodtunk!

A 3. és 4. d osztály tanulói úgy döntöttek, hogy kihasználják a kellemesen meleg, vénasszonyok nyara nyújtotta időt, így tanítóik, Soós István és Papp Izabella kíséretében gyalogtúrán vettek részt. Az iskola elől reggel nyolckor induló kis csapat útja a lőtérig, majd Makkhetesig vezetett. A projektoktatás órákon két hétig íjakat készítettek, ezért úgy döntöttek, ki is próbálják azokat. Filep Róbert szülő segített ebben. Céltáblákat hozott és bemutatta az íjak helyes használatát. A tanulóknak ezen a gyalogtúrán is felejthetetlen élményben volt részük.

243758746 577630506775439 4450342903004301991 n 1   ....још слике