Ученица 6.д разреда Мелани Бујак је учествовала у Конкурсу за избор фотографског рада на тему „Историјске знаменитости у мом месту“ у организацији Форума за едукацију, сарадњу, афирмацију и подршку грађанском друштву, Нови Сад (скраћени назив: ФЕСАП), у сарадњи с Покрајинским секретаријатом за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице (Секретаријат), у оквиру потпројекта „Мултикултурализам на клик”.
На конкурс је требало поднети фотографски материјал, праћен текстуалним описом и објашњењима. Потребно је било приказати културно-историјско и етнографско наслеђе националних заједница Војводине, што подразумева фотографије и опис значајних објеката или локација (тргова, паркова, утврђења и сл). За свој рад о суботичкој Фрањевачкој цркви, Мелани је добила захвалницу за учешће. Честитамо!
Melanie Bujak 6. osztályos tanuló részt vett az Újvidéki Oktatási, Együttműködési, Megerősítési és Civil Társadalmi Támogatási Fórum (rövidítve: FESAP) együttműködésben meghirdetett A városomban lévő történelmi látnivalók című fotópályázaton, a Tartományi Oktatási, Szabályozási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi Titkársággal – Nemzeti Közösségek (Titkárság), a „Multikulturalizmus egy kattintásra” alprojekt keretében.
A pályázatra fényképes anyagot kellett benyújtani, szöveges leírásokkal és magyarázatokkal. A vajdasági nemzeti közösségek kultúrtörténeti és néprajzi örökségének bemutatása céljából, amely fontos épületek vagy helyszínek (terek, parkok, erődítmények stb.) fényképeket, leírásokat tartalmaz. A szabadkai Ferencesek templomáról készített munkájáért Melanie köszönőlevelet kapott a részvételért. Gratulálunk!

20220224 084123