ДОБРО НАМ ДОШЛИ, ДРАГИ ПРВАЦИ!

Првог дана септембра 84 ученика први пут је село у „Кизурове“ школске клупе. Прваке и њихове родитеље поздравили су директор школе, Дејан Анђеловић, и учитељи који ће им предавати у наредне четири године. Срдачну добродошлицу пожелели су им и другари из, сада већ, другог разреда, који су за ту прилику певали, плесали, рецитовали... Ове године у први разред је уписано 67 ученика на српском и 17 на мађарском наставном језику, те је формирано четири одељења које ће предводити учитељи Јасмина Мандић (1.а), Сандра Спасић (1.б), Јован Радојковић (1.ц), и Иштван Шош (1.д). На првом часу, који је трајао 25 минута, ђаке су на столу у учионицама дочекали поклон-пакети Градске управе и градоначелника, односно Националног савета мађарске националне мањине. После првог часа, као и сваке године до сада, ђаци су засадили дрво генерације у школском дрворишту. У вечерњим сатима је организован родитељски састанак, а родитељима су се представили Јасмина Перчић и Викторија Димитријевић, професорице енглеског језика, учитељи Илдико Силађи која ће првацима предавати мађарски као језик друштвене средине, Мира Малко, Татјана Параг и Тимеа Коша, учитељи у продуженом боравку, те вероучитељи Зорица Свирчев, Ненад Плавшић и Бернадета Гарајски Освалд.

KÖSZÖNTÜNK BENNETEKET KEDVES ELSŐSÖK !                                               Szeptember elsején pontosan 84 nebuló ült be először a Kizur István Általános Iskola padjaiba. Az elsősöket és szüleiket Dejan Anđelović igazgató köszöntötte, valamint azok a tanítók, akikkel az elkövetkező négy évet együtt fogják tölteni. A most már másodikba járó diákok dallal, tánccal, szavalattal kedveskedtek nekik. Az idén szerb tannyelven 67, magyar tannyelven pedig 17 kisdiák íratkozott be, így négy tagozat indult, Jasmina Mandić tanítónő az 1.a, Sandra Spasić tanítónő az 1.b, Jovan Radojković tanító bácsi az 1.c, Soós István tanító bácsi pedig az 1.d tagozatot vezeti. A 25 percig tartó első iskolaórán a kisdiákokat a padjukon a városvezetés és a Magyar Nemzeti Tanács ajándékcsomagjai várták. Az óra befejeztével – a hagyományokhoz híven – az iskolaudvarban minden osztály elültette saját facsemetéjét. A délután folyamán tartott szülői értekezleteken a szülők megismerkedtek azokkal a tanítókkal is, akik ebben az iskolaévben gyermekeikkel foglalkoznak majd (Jasmina Perčić és Viktorija Dimitrijević angol, Szilágyi Ildikó magyar mint környezetnyelv, Mira Malko, Tatjana Parag és Kósa Tímea napközis tanítók, Zorica Svirčev, Nenad Plavšić és Garajszki Osvald Bernadetta hitoktatók).

20190902_110321_resized.jpg  20190902_111433_resized.jpg  20190902_111050_resized.jpg

20190902_111903_resized.jpg            20190902_112302_resized.jpg            20190902_113401_resized.jpg