ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ НЕМАЧКОГ ЈЕЗИКА НА РЕПУБЛИЧКОМ НИВОУ

Немачко удружење Мариа Тересиополис уз подршку Министарства унутрашњих послова СР Немачке, Покрајинског Секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине - националне заједнице и града Суботице организовало је такмичење из немачког језика за основне и средње школе на републичком нивоу. Ученици наше школе су учествовали и постигли завидне резултате: Бенце Бабчањи (6.д) и Лена Радовић (6.ц) су својом рецитацијом заузели прво место, и освојили једнодневно наградно путовање до Беча. Маркус Мађарка (5.д), Амина Радаков (6.д) су својим рецитацијама, а Флора Адела (8.ц) саставом освојили друго место и парећу награду - једнодневну екскурзију до Будимпеште. Ученике је припремила наставница немачког језика Елвира Вујковић Бинец. Свим ученицима честитамо, и желимо им срећан пут!

ORSZÁGOS SZINTŰ NÉMETVERSENY

A Maria Theresiopolis Német Egyesület a Német Belügyminisztérium (Bundesministerium des Innern für Bau und Heimat), a Tartományi Oktatási Titkárság és Szabadka város támogatásával országos szintű németversenyt szervezett általános és középiskolások számára. Iskolánk több tanulója részt vett a versenyen, és szép eredményeket értek el: Babcsányi Bence (6.d) és Lena Radović (6.c) – szavalataikkal első helyezést értek el, nyereményük egy egynapos bécsi kirándulás. Magyarka Márkusz (5.d), Radakov Amina (6.d) szavalataikkal, valamint Flora Adela (8.c) fogalmazásával a második helyen végzett, ők egynapos budapesti kirándulást nyertek.  Felkészítő tanáruk Vujković Binecz Elvira. Mindannyiuknak gratulálunk, és jó utat kívánunk!

thumbnail  elvira.jpgelvira 2.jpg  elvira 1.jpg

elvira 3.jpg  elvira 4.jpg